Ako nahrať kvalitný zvuk pre váš online kurz, video či podcast | webinár

  • 24.11.2021
  • Online

Podujatie je určené Tvorcom e-learningových kurzov, korporátnych videí či podcastov, ktorí majú čo povedať, a túžia po tom, aby ich hlas ulahodil uchu poslucháča či diváka. Webinár je určený pre začiatočníkov a zároveň pre ľudí, ktorí už nahrávajú, ale stále im k rozhlasovej kvalite niečo chýba.

Čo sa naučítePochopíte prečo je kvalita zvuku v akomkoľvek audiovizuálnom médiu kľúčová. Naučíte sa pracovať s vaším hlasom a správne ho pripraviť na nahrávanie. Naučíte sa nahrať najkvalitnejší voiceover s nástrojmi, ktoré už máte k dispozícii (headset, telefón, prenosný rekordér, foťák... alebo aj kvalitný mikrofón). Zistíte, ako kvalita použitého nahrávacieho vybavenia ovplyvňuje výsledný zvuk.
Po tomto webinári by vám už nič nemalo brániť v tom, aby ste si nahrali svoj vlastný voiceover pre váš kurz, video či podcast.

Čo si potrebujete priniesť na podujatieWebinár bude prebiehať online, takže budete potrebovať zariadenie s prístupom na internet. Pár dní pred webinárom vám pošleme inštrukcie, ako sa naň pripojiť.
Ak si chcete naučené postupy aj vyskúšať, budete potrebovať nasledujúci hardvér a softvér:

  1. počítač, ktorý sa vie pripojiť k internetu, a ku ktorému máte administrátorské práva. Ak nemáte práva, poproste vášho admina, aby vám nainštaloval nejaký DAW.
  2. DAW (digital audio workstation), teda softvér na nahrávanie a úpravu zvuku. Pre začiatok postačí Audacity - je úplne zadarmo a je spoľahlivé. Ak to so zvukom myslíte vážnejšie, skúste Reaper. Nie je vôbec drahý a funkcionalitami a kvalitou výstupov je na nerozoznanie od profesionálnych nástrojov . Ďalšie možnosti sú Cakewalk (tiež zadarmo), Ableton Live, FL Studio, Pro Tools, Logic Pro X, Adobe Audition...
  3. Mikrofón – nemusí to byť hneď profesionálny štúdiový kúsok. Pre začiatok postačí aj mobil, foťák (s externým mikrofónom), diktafón, spevový mikrofón, ktorý používa váš bratranec v kapele. Zabudnite ale na vstavané mikrofóny v laptope či webkamere. Z nich kvalitný výstup nedostanete.
  4. Slúchadlá (ideálne veľké uzavreté slúchadlá okolo uší) alebo reproduktory. Čím kvalitnejšie, tým lepšie.

Harmonogram podujatia13:00 – 15:00 webinár

Cena podujatia29 € bez DPH

Storno poplatkyV prípade zrušenia účasti 14 a viac dní pred začiatkom webinára, je storno poplatok 0 €. V prípade zrušenia účasti na webinári menej ako 14 dní pred začiatkom webinára, je storno poplatok 50 % z ceny webinára. V prípade zrušenia účasti na webinári menej ako 7 dní pred začiatkom webinára, je storno poplatok 100% z ceny webinára.

PoznámkaAk vám termín nevyhovuje a máte záujem o individuálny webinár alebo školenie, napíšte nám na . Pripravíme vám obsah na mieru s výberom vlastného termínu.

Organizátori podujatia

Prihlasovací formulár

Osobné údaje

Fakturačné údaje

Odkiaľ ste sa o podujatí dozvedeli?

iné

Dovoľujeme si vás informovať, že odoslaním tohto formulára začneme spracovávať uvedené osobné údaje za účelom zrealizovania objednávanej služby. Viac informácií o spracovávaní sa dozviete v pravidlách ochrany osobných údajov.

* - Povinné polia